Felavatták a kazincbarcikai gólyákat

admin    30 máj 2016

pollack01.jpg

Az országban is egyedülálló Gólyafióka-avató rendezvényen vehettek részt augusztus 30-án a kazincbarcikai általános iskolák leendő első osztályosai és szüleik.

A Don Bosco Sportközpontban megtartott ünnepségen csaknem háromszáz elsős diák vonult be tanítóik kíséretében, majd avatták őket hivatalosan is gólyafiókává. A jeles alkalomhoz ezúttal a Tompa Mihály Református Általános Iskola elsősei és a Csillagfürt EGYMI Kazincbarcikai Tagintézménye is csatlakozott.

A köszöntőt Szitka Péter Kazincbarcika polgármesterének beszéde követte, majd ezután Klimon István alpolgármester is színpadra lépett azért, hogy megtanítsák a kicsiket az első – és egyben az egyik legfontosabb – iskolai feladatra, hogy hogyan is kell jelentkezni, valamint a sportrenedezvényeknek otthont adó létesítményben hogyan is kell szurkolni Kazincbarcika felkiáltással.

Ezt követően a városvezetők az osztályok képviselőinek feltűzték az iskolai jelvényeket, az apróságok esküt tettek és verset is mondtak. Az ünnepségen minden új általános iskolai osztály ajándékot is kapott, amit Markovicsné Demeter Edina, a Kazincbarcikai Tankerület vezetője, és Kondorné Sztojka Ágnes, a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola igazgatója adtak át.

Az ajándékozás után a tankerület vezetője mondott beszédet, melyben arra kérte a kicsiket és szüleiket, hogy forduljanak bizalommal az intézmény pedagógusaihoz, hiszen ők azért vannak, hogy oktassák, segítsék a gyerekeket.

Az esemény zárásaként a Tücsökzene Együttes szórakoztatta a gólyafiókákat, akik hétfőtől már az iskolák padjaid koptatják majd.

IMG_6087.jpg
IMG_6043.jpg
IMG_5942.jpg
IMG_5921.jpg